ثابت قدم بودن احتمالا یکی از قابل تحسین ترین خصوصیاتی است که یک فرد می تواند داشته باشد.  ثابت قدم بودن توانایی انجام کار و یا رسیدن به هر چیزی صرفنظر از هر گونه مانع می باشد. این ویژگی متمایز کسانی است که در زندگی موفق می شوند در برابر کسانی که ثابت قدم نیستند و موفق نمی شوند.

اکثر ما این ظرفیت را داریم تا اهدافمان را تعیین کنیم و در جهت موفقیت برنامه ریزی کنیم, با این حال تنها عده ای موفق می شوند, چونکه فقط عده معدودی به کار بروی اهدافشان می چسبند و آنقدر برنامه ریزی می کنند تا آنرا تکمیل کنند.

اکثریت قبل از اینکه حتی شروع کنند متوقف می شوند یا وسط راه دست از تلاش بر می دارند. اغلب اوقات, دلیل برای ترک کردن اهداف, مشکلات, ناراحتی و یا عدم اطمینان است. 

این مقاله را حتما بخوانید: انواع بازاریابی اینترنتی چیست؟

آنها اجازه می دهند ترس و شک و تردید هایشان آنها را از حرکت مداوم به سمت اهداف باز دارد.  یا شاید هم اشتیاق سوزان شان باندازه کافی راسخ نیست که آنها را برای کار بروی آن هدف وادار کند.

چگونه ثابت قدم باشیم؟

 داشتن روحیه تداوم و پشتکار اصلی ترین مهارت رسیدن به موفقیت است.  خیلی آسان است که راحت باشیم و هیچ کاری انجام ندهیم, یا اینکه در منطقه آسایش خاطرمان باقی بمانیم به جای اینکه با ناراحتی و عدم قطعیت به سمت اهدافمان قایق سواری کنیم.  بعلاوه اینکه درگیر مشکلات و شکست بشویم طاقت فرسا است.

اما اگر می خواهید در زندگی تان تغییری بوجود آورید و به موفقیت دست پیدا کنید حالا زمانش رسیده که ثابت قدم بودن را توسعه دهید و در آن مهارت پیدا کنید. 

1.  آرزوها و خواسته هایتان را مشخص کنید

قبل از اینکه بتوانید ثبات قدم تان را توسعه بدهید و در نهایت به اهدافتان برسید, باید در وهله اول آرزوها و خواسته هایتان را مشخص کنید.  می توانید اینکار را براحتی با نوشتن تمام چیزهایی که می خواهید داشته باشید و یا تکمیل کنید انجام بدهید.  تمامی آروزها و خواسته هایتان را لیست کنید هر چقدر هم در این لحظه رسیدن به آنها غیر ممکن باشد.

آرزو ها و خواسته ها در زندگی

2. انگیزه تان را تعیین کنید

انگیزه از دلیل عمیقی می آید که چرا می خواهیم به چیزی برسیم و یا چیزی را داشته باشیم.  اگر خوب می دانید که چرا اینکار را دارید انجام می دهید,اینکار به شما انرژی می دهد تا به حرکت تان ادامه بدهید.

برای مثال, می خواهید کتابی منتشر کنید. ایجاد یک کتاب به وقت و حوصله نیاز دارد.  اگر باندازه کافی انگیزه نداشته باشید, دلیلی که چرا باید این کتاب را منتشر کنید, باحتمال قوی هرگز نمی توانید آنرا باتمام برسانید, اما اگر بدلیل تاثیر گذاری و آموزش به میلیون ها خواننده تان در سرتاسر جهان انگیزه پیدا کنید, تنها در این صورت است که پر فشار برای تمام کردن کتاب تان کار می کنید.

تلاش و کوشش در زندگی

3. قدم های عملی مشخصی را تعیین کنید

مشخص کردن خواسته ها و آرزوها به این مربوط می شود که چه چیزی را می خواهید بدست آورید.  تعیین انگیزه تان دلایلی را که چرا می خواهید به چیزی که مد نظرتان است دست پیدا کنید را نشان می دهد.  روشن کردن قدم های عملی مشخص برای این لازم است که بدانید چگونه قادر خواهید بود به چیزی که می خواهید برسید.

این مقاله را حتما بخوانید: چگونه کسب و کار اینترنتی خود ار ارتقا دهیم؟

وقتیکه می دانید چطور آنچه را که می خواهید بدست آورید, بدست آوردن آن راحتر خواهد بود.  برای اینکه بدانید چطور اینکار را انجام بدهید, به برنامه ریزی در زندگی و تحقیقات کافی برای اینکه بدانیم چه چیزی لازم است در کجا انجام شود نیاز نداریم.  نسبت به هر قدمی که می خواهید بردارید خاص باشید.  حداقل 2 راهکار و یا نقشه برای دستیابی به اهدافتان و چگونگی رسیدن به آن داشته باشید.

مثبت اندیشی در زندگی

4. با نگرش مثبت ذهنی ادامه بدهید

جاده ای که به سمت موفقیت می رود آسان نیست, در حقیقت, چالش برانگیز است, به همین دلیل است که فقط برخی موفق می شوند.  دفعات مدیدی با مشکلات و شکست مواجه خواهید شد که اگر ضعیف باشید, تسلیم افکار منفی, ترس و شک و تردید هایتان خواهید شد.

به منظور اینکه پشتکارتان را توسعه دهید و در نهایت در تلاش تان موفق شوید, همیشه نگرش مثبت اندیشی داشته باشید, بدون در نظر گرفتن موقعیت.  افکارتان را بروی اعمالی که به سمت اهدافتان ختم می شوند متمرکز کنید. از افکار و احساسات منفی برای اینکه پشتکار و ثبات قدم تان را تخریب می کنند, اجتناب کنید.

5. گروه مغز متفکران را تشکیل دهید

گروه مغز متفکر ترکیبی از افرادی است که به شما کمک می کنند با موفقیت به سمت اهدافتان حرکت کنید.  افرادی را که اعتماد کردید بخشی از گروه مغز متفکران تان باشند را با دقت انتخاب کنید.

 

این مقاله را حتما بخوانید: چگونه یک شغل پولساز در منزل داشته باشیم؟

  اگر امکان دارد, این گروه فقط شامل کسانی باشد که می توانند قضاوت بی طرفانه کنند و نگرش مثبت ذهنی داشته باشند.  نمی توانید وقت خود را با گوش دادن به توصیه های بدبینانه و مردم بد بین تلف کنید.  این نوع از مردم هیچ کمکی به موفقیت تان نمی کنند; در عوض, آنها انرژی تان را می گیرند که در نهایت می تواند به شکست تان منجر شود.

انظباط شخصی و مالی

6. نظم و انضباط و عادات خوب را در خودتان توسعه دهید

اگر نتوانید نظم و انضباط و عادات خوب را در خودتان پرورش دهید, تمامی برنامه ریزی و هدفگذاری تان به هدر می رود.

موانع بسیاری وجود دارد که شما را از دستیابی به سمت اهدافتان متوقف خواهد کرد, و بدون نظم و انضباط کامل, اینکه از مسیر تان منحرف شوید آسان خواهد بود.  حفظ نظم و انضباط و عادات خوب می تواند به شما کمک کند تا در کورس رقابت باقی بمانید, حتی با وجود مشکلات فراوان.

منبع: غول چراغ جادوی خودتان